15 февруари 2016 | Кафе пауза

Одржете баланс кога сте зафатени: 5 ефективни решенија за да се чувствувате подобро

Факт е дека човекот е суштество на кое му е потребно одмор. Но, зафатениот живот и кариерата некогаш се пред тоа. Затоа дишете длабоко. Време е за одмор.

Дали спаѓате во малиот процент луѓе кои точно погодиле колку моливи има на овој цртеж?

Задачата е очигледна – пребројте точно колку моливи има на оваа фотографија.

Што се случува со вашето тело кога не спиете неколку денови?

Со секое прескокнување на сонот во текот на ноќта, се зголемуваат проблемите кои нашето тело ги доживува, полека водејќи нè кон психоза предизвикана од недостаток на спиење.

Добри новости за љубителите на пржената храна: Изгледа таа не е толку нездрава колку што мислите

Ако сте една од оние личности кои секојдневно ја слушаат изјавата: „Јади брокули или ќе умреш“, тогаш светот целосно ќе ви се промени.

5 трикови кои го поправаат и зајакнуваат видот

Секојдневните навики можат да го влошат видот.

Љубовта, добрата хемија и како тие се разликуваат

Разликата помеѓу љубовта и хемијата ја дава една од најголемите мистерии во науката: односите помеѓу неживите предмети и односите помеѓу луѓето.

9 факти за кафето кои секој љубител треба да ги знае

За многумина, кафето е еликсир на животот и го претставува сечиј почеток на денот.

7 машки гестови кои говорат многу повеќе од „те сакам“

Што се однесува до делата, тие се многу посилни од зборовите, па преку самите гестови можете и да откриете дали тој навистина се грижи за вас или не. Еве како...
12