03 јуни 2015 | Кафе пауза

Дали треба да ја користите вашата урина за да имате поубава кожа на лицето?

Жените во Велика Британија наводно ја користат својата сопствена урина за да се ослободат од акните на лицето и да добијат поубава кожа.
Датум: 03 јун 2015
, Автор:

10 проблеми кои можат да ги сфатат само девојките кои не знаат да флертуваат

Без разлика колку и да се трудите, вие едноставно секогаш го претворате флертот во непријатна ситуација и за вас и за момчето со кое зборувате.

Што покажува расата на вашето куче за вашиот љубовен живот?

Кога ќе помислите дека нема повеќе начини да ги проценувате луѓето, тогаш се појавува истражување кое открива какви сте во љубовниот живот според тоа какво куче имате.

Ова е првото кафуле во светот

Неминовно е нашата кафе пауза да ја искористиме релаксирајќи се во некое кафуле. Денес тој толку вообичаен процес некогаш бил недозволен и забрануван.
Датум: 03 јун 2015

Мошна: Еден од најубавите дворци во светот

Дворецот Мошна е еден од најпознатите и најубавите дворци во Полска, а сместен е во близина на истоимениот град.

Доколку сакате да имате здрава љубовна врска, мора отворено да ги признаете овие 9 нешта

Кога ќе почнете да чувствувате дека вашата врска станува сериозна, постојат неколку нешта кои мора отворено да ги признаете и искрено да разговарате за нив.

Поранешен агент на ФБИ открива: Дали вашиот партнер ве лаже или изневерува?

Ако се сомневате во вашиот партнер, пријател или семејна личност, дека ве лаже, можете лесно да ја решите дилемата и да се уверите што стои позади тие нежни зборови.

Неверојатни уметнички дела кои на прв поглед не знаете што се

Јуџин Лушпин е еден од најпрославените руски уметници во светот. Тој создава неверојатни слики кои навидум наликуваат на големи фотографии во боја.

Чоколадна торта со слоеви од бисквити

Совршена за вашето роденденско изненадување

Дали треба да престанете да купувате вода во шишиња?

Дали таа е навистина поздрава? И дали има подобар вкус?