01 март 2016 | Кафе пауза

50 нешта кои мора да ги направите барем еднаш до крајот на вашиот живот

Пријавете се за работата која би сакале да ја работите, дури и ако немате факултетска диплома.

Тест од 1 минута: Тоа што прво ќе го забележите на овој цртеж ја открива вашата блиска иднина

Едноставно погледнете го цртежот и фокусирајте се на тоа што прво ќе ви падне во очи.

За оние кои редовно вежбаат: 7 намирници кои гарантираат цврсти мускули

Погледнете кои прехранбени производи ја поттикнуваат изградбата на мускулите.

Стари книги трансформирани во хартиени чаши и чинии

Еден мил и убав тестамент за литературата.

20 необични хотели во светот кои секој треба да ги посети

Сопствениците на модерните хотели имаат многу потешкотии да ги изненадат своите посетители, но за среќа постојат неколку хотели низ светот кои го предизвикуваат интересот дури и на најпребирливите туристи.
Датум: 01 мар 2016

3-те тајни на убавите девојки кои никогаш не се откриваат преку водичите за убавина

Што е тоа што ги прави убавите девојки привлечни и во очите на другите?

Зошто секогаш треба да ја одбирате љубовта пред стравот?

Љубовта е безусловно прифаќање и подготвеност да се надминете себеси за вашата сопствена среќа и среќата на другите.
Датум: 01 мар 2016

Направете сами: Антиалергиски детергент од 3 состојки

Како сами да направите прашок за перење на долната облека и да го заштите телото од токсини?

5 причини зошто никогаш не смееме да го прескокнеме појадокот

Независно од тоа дали имате време или не, појадокот мора да остане најважниот оброк во денот.

6 причини зошто е време да почнете да се гледате со помлади момци

Џенифер Лопез, Шакира, Мадона... Што имаат заедничко сите овие жени, освен тоа што се богати, славни и неверојатни?
12