29 октомври 2015 | Кафе пауза

Направете сами: Практична тегличка за отстранување лак за нокти

Со цел да ви ја олесниме оваа рутина, ви презентираме упатство за тоа како сами да си ја направите оваа супер практична тегличка!
Датум: 29 окт 2015
, Автор:

Како да го продолжите животот на вашиот омилен парфем?

Промената на бојата и неудобниот мирис се знаци кои покажуваат дека животот на вашиот парфем истекува.

Отворено писмо на една девојка: До кога на момците ќе им бидат занимливи површните спонзоруши?

Ова е отворено писмо на една девојка на која ѝ е доста од машкото лицемерие и површност.

18 бјути трикови кои задолжително ви требаат во вашата рутина

Овие модни трикови се брзи, лесни и едноставни, а сепак многу корисни. Погледнете!

И мозокот е орган кој може да се разболи: Менталните болести се вистински!

Погледнете ги следните 4 скена од магнетна резонанца на мозокот и сами воочете ја разликата.
Датум: 29 окт 2015
, Автор:

5 хумористични ТВ серии кои можат да ви ги исполнат студените викенди

Доколку сте заинтересирани за нова ТВ серија, лесна и едноставна за гледање, тогаш ви ги препорачуваме овие 5 комедии.

6 видови бивши кои секоја жена барем еднаш ќе ги сретне во својот живот

Некои ќе останат засекогаш покрај нив, додека пак другите едвај ќе ги помнат...

Астрологијата открива: Што посакува неговиот хороскопски знак?

Доколку ги запомните овие совети од астрологијата, големи се шансите дека уште долго време ќе го задржите покрај себе...

Прекрасни цртежи на стебла од дрвја ја отсликуваат нивната природна средина

Овие дела ги вклучуваат дрвјата како субјекти, но и како платно за цртање.

Најбрзиот тест на личност: За само 2 минути откријте нешто повеќе за вас

Постапката е многу едноставна, а резултатите ќе ве воодушеват.

7 клучни прашања за контрацепција кои секоја жена мора да ги постави

Користењето заштита за време на сексуалниот однос е знак на одговорност, грижа за своето тело и здравје.