18 бјути трикови кои задолжително ви требаат во вашата рутина

18 бјути трикови кои задолжително ви требаат во вашата рутина

Постојат многу трикови и совети за убавина. Најверојатно многу од нив сте прочитале, а утредента веќе сте ги заборавиле. Но, овие што ќе ви ги откриеме денес се брзи, лесни и едноставни, а сепак многу корисни. Погледнете!

1-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

1. Решение за подуени очи – метални лажички! Оставете ги лажичките да отстојат преку ноќ во фрижидер, а потоа кога ќе се разбудите, ставете ги на очите.

2-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

2. Нанесете го вашиот коректор по нанесувањето на пудрата, никако пред неа!

3-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

3. Нанесете го бронзерот како на сликата за да добиете сончев, здрав сјај.

4-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

4. Доколку сакате свеж, природен изглед, натапкајте малку безбоен балсам за усни на образите.

5-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

5. Ако не сакате вашето лице да биде многу нашминкано, само пополнете ги веѓите. Погледнете колкава голема разлика ќе направите!

6-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

6. За сјајна кожа, измешајте еден дел илуминатор и два дела пудра.

7-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

7. Навлажнувајте ја кожата три минути по туширањето за таа да не се суши.

8-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

8. Изберете нијанса на кармин која е за две нијанси потемна од вашата природна боја на усни.

9-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

9. Користете памучна маица за сушење на косата наместо пешкир.

10-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

11. За поголеми очи, нанесете неутрален молив за очи по внатрешноста на долната линија.

11-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

12. Ако изгледате уморно, осветлете ги краевите на вашите очи за да ја привлечете светлината.

13-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

13. Користете го коректорот на вистинскиот начин за да изгледате будно и помалку уморно.

14-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

14. Користете лажица за да откриете каде се наоѓаат вдлабнатините на вашите образи.

15-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

15. Бидете сигурни дека вашето руменило започнува најмалку два прсти подалеку од вашиот нос.

16-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

16. Нанесете масло од чајно дрво на мозолчето веднаш штом ќе го забележите. Го дезинфицира и го суши.

17-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

17. Користете темен лепак за да ги залепите лажните трепки. На овој начин тој ќе се слее со вашите трепки и тушот за очи.

18-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_

18. Направете мермерен ефект на вашите нокти така што во една лажица ќе помешате лак за нокти, а потоа во смесата ќе ги ставате ноктите.

19-18-bjuti-trikovi-koi-zadolzhitelno-vi-trebaat-vo-vashata-rutina-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар