Најбрзиот тест на личност: За само 2 минути откријте нешто повеќе за вас

Најбрзиот тест на личност: За само 2 минути откријте нешто повеќе за вас

Постапката е многу едноставна, а резултатите ќе ве воодушеват. Сè што треба да направите е да земете лист и пенкало, а потоа кратко да размислите за вашите омилени животни. Одвојте ги оние 3 кои најмногу ги сакате и запишете ги на листот, почнувајќи од најомиленото. Откако ќе ги запишете размислете за нивните карактеристики и запишете ги оние 3 кои сметате дека се највпечатливи за нив, а потоа продолжете надолу за да го откриете нивното значење…

Најбрзиот тест на личност: За само 2 минути откријте нешто повеќе за вас

Карактеристиките на првото животно се оние кои вие сметате дека ве опишуваат, односно одликите кои би сакале да ги имате.

Карактеристиките на второто животно се оние кои другите ги гледаат во вас.

Карактеристиките на третото животно се оние кои вие објективно ги поседувате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар