20 мај 2015 | Кафе пауза

Ѝ ја избричила главата на ќерка ѝ, а интернетот полуде поради тоа

Пејџ мислела дека не е голема работа што ќе ѝ ја избричи главата на ќерка ѝ, па напишала за тоа на интернет. Не претпоставила дека реакциите ќе бидат толку осудувачки.
Датум: 20 мај 2015
, Автор:

Зошто не смеете да губите време: Приказна која ќе ви ја долови скапоценоста на секој момент!

Колку пати нешто сте одложувале, давајќи си оправдување дека не е итно и дека има време кога тоа да го правите?
Датум: 20 мај 2015
, Автор:

Направете 10 парчиња облека од едно парче материјал

Секоја девојка е секогаш расположена за воведување нешто ново во својот стил. Затоа, знаеме дека ќе ви се допадне овој моден совет.
Датум: 20 мај 2015
, Автор:

Учете од модните блогери: Најдобрите изгледи од уличната мода

Порано целата инспирација ја црпевме од списанијата и она што го налагаат дизајнерите. Но, времињата се променија, сега блогерите се тие кои ги диктираат трендовите.

Прекрасни уметнички дела, составени од искршени порцелански парчиња

Оваа артистка од Израел ни ја покажува убавината и бруталноста на природниот свет.

13 силни причини зошто треба секојдневно да имате секс

Здраво срце, силни мускули, зголемена циркулација на кислород, среќа...

7 знаци дека сте на работ да бидете изиграни

Доколку се сомневате дека нешто не е во ред, погледнете ги следниве 7 сигурни знаци дека некој си игра со вас...

Чоколадни колачиња кои се топат во вашата уста

Вкусен рецепт, одличен за секој момент од денот

Што ги интересира луѓето на Интернет: Во Македонија цената на абортусот, а во Мавританија на робовите

Изгледа дека пребарувањата на Гугл варираат многу во зависност од земјата во која живеете.

Науката вели дека има причина зошто рано наутро не ви се станува од кревет

Дали овие преференции се настанати од навика или пак, се биолошки?
12