Чоколадни колачиња кои се топат во вашата уста

Чоколадни колачиња кои се топат во вашата уста

Вкусен рецепт, одличен за секој момент од денот

Чоколадни колачиња кои се топат во вашата уста

Потребни состојки:
  • 375 грама шеќер во прав
  • 100 грама какао во прав
  • 1 лажица пченкарно брашно (пченкарен скроб)
  • 1 лажичка морска сол
  • 2 големи јајца, лесно изматени
  • 1 лажица екстракт од ванила
  • 175 грама чоколадо (исечкано на мали коцки)
Начин на подготовка:

Загрејте ја рерната на 180 степени и поставете хартија за печење во три калапи за колачи. Во еден голем сад, измешајте ги шеќерот во прав, какаото, пченкарното брашно и солта. Потоа додадете ги и јајцата и ванилата, па мешајте сè додека сите состојки не се комбинираат. Додека мешате, додадете ги и чоколадните коцки.

Со помош на лажица, префрлајте од смесата во калапите и пред да ги ставите во рерна, посолете ги со уште малку морска сол. Печете 12 – 15 минути, или сè додека тие не станат меки и напукнати. Од оваа смеса би требало да добиете 16 колачиња. Добар апетит.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар