Учете од модните блогери: Најдобрите изгледи од улиците

Учете од модните блогери: Најдобрите изгледи од уличната мода

Порано, трендовите и модата беа диктирани од дизајнерите. Но, денес, модните блогери се водичи на дизајнерите и токму оние коишто ги диктираат модните трендови.

0-ucete-od-modnite-blogeri-najdobrite-izgledi-od-ulicite-kafepauza.mk

Од нив учиме да ги прекршуваме правилата и да ги мешаме боите и материјалите, да бидеме храбри и смели во комбинирањето и најважно, научивме да ја носиме облеката со гордост. Во потрага по нова модна инспирација направивме листа од најдобрите изгледи кои ги красат улиците на модните престолнини.

1-ucete-od-modnite-blogeri-najdobrite-izgledi-od-ulicite-kafepauza.mk 2-ucete-od-modnite-blogeri-najdobrite-izgledi-od-ulicite-kafepauza.mk3-ucete-od-modnite-blogeri-najdobrite-izgledi-od-ulicite-kafepauza.mk4-ucete-od-modnite-blogeri-najdobrite-izgledi-od-ulicite-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар