Направете 10 парчиња облека од едно парче материјал

Направете 10 парчиња облека од едно парче материјал

Секоја девојка е секогаш расположена за воведување нешто ново во својот стил. Затоа, знаеме дека ќе ви се допадне овој моден совет.

3-napravete-10-parchinja-obleka-od-edno-parche-materijal-kafepauza.mk

Видеото на Сара Левенсон Јоновер ќе ве воодушеви бидејќи ќе ви покаже како со само едно парче материјал од 1 метар можете да постигнете 10 различни изгледи. Замислете што сè можете да постигнете со неколку парчиња материјал од по 200-300 денари! Од материјалите добар избор е памукот-жерсеј кој треба да го споите на краевите со две ластичиња за коса.

2-napravete-10-parchinja-obleka-od-edno-parche-materijal-kafepauza.mk1-napravete-10-parchinja-obleka-od-edno-parche-materijal-kafepauza.mk

Во видео туторијалот ќе видите 10 фантастични идеи со чија помош парчето ткаенина можете да го претворите во шал, топ, маичка, наметка, фустан или парео.

Creativity is in your hands: Share it!!
Our amazing Sarah is back with her ingenious creative idea. Visit her at Hipknoties , www.Hipknoties.com
Video by Sarah Levenson Yonover,
VFX by Prateek Mathur (Axtelera Ray) www.imdb.com/name/nm5723699
#creative #idea #cloths #vfx #animation #fashion #trends #magazine #designing #design #influence #inspire #inspiration #active #colours #product

Posted by Axtelera Ray on Thursday, May 7, 2015


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар