25 неверојатно прекрасни скулптури направени од книги

25 неверојатно прекрасни скулптури направени од книги

Скулптурите направени од книги се едни од најпопуларните уметнички дела кои може да се видат денес. Старите книги кои фаќале прашина на полиците се претвораат во прекрасни уметнички дела кои го одземаат здивот. А следниве 25 се меѓу најневеројатните скулптури направени од книги кои без сомнение ќе ви бидат инспирација и на вас.

Книгата на животот

Книгата на животот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар