18 март 2015 | Кафе пауза

Неколку причини зошто жените би требало да пијат пиво

Неодамнешни студии покажале дека пивото, особено црното, има многу позитивно влијание на здравјето и убавината кај жените.

Што открива за вас периодот од годината во кој сте родени?

Годишните времиња и разните периоди од годината имаат моќ да ги оформат нашите чувства, однесување и карактеристики уште пред да се родиме.

Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив

Ако сте од оние кои веруваат дека „ако не се сликате, тоа е исто како да не сте биле“, тогаш музејот „ArtiinIsland“ е создаден за вас.

Како да пронајдете среќа онаму каде што ја нема?

Не можеме да очекуваме дека светот ќе се промени само за ние конечно да бидеме задоволни.

6 начини на кои стресот може да ви ја уништи врската

Погледнете ги наредниве 6 начини на кој стресот влијае врз сексуалниот живот, а со тоа и ја уништува врската.

Хороскопот ги открива знаците дека не можете да му верувате

Се плашите дека партнерот нешто сокрива од вас, но со „невин“ израз на лицето секогаш успева да се извади? Не грижете се, секој хороскопски знак има некои несвесни движења или знаци кои може да ви откријат дали се обидува да ве убеди.

Неодоливи кучиња во пижами

Тие и онака се слатки, ама па кога се во пижами…

Утрински трик кој штеди време: Оладете го брзо вашето кафе на највкусниот начин

Доколку и вам, како и на повеќето луѓе, наутро ви недостасуваат само уште 5 минути за да го допиете вашето прво кафе на мир, тогаш ќе бидете пресреќни кога ќе ви кажеме дека постои трик со кој ќе можете конечно да најдете време.

10 уникатни и необични идеи за фотографии со кои ќе ја овековечите вашата веридба

Направете ја најслатката, најсмелата и најкреативната фотосесија за веридбата која во целост ќе ја отсликува реалноста.

15 нешта кои само најголемите хипохондрици ќе ги разберат

Не е лесно да се биде хипохондрик, но од друга страна пак, никој не го цени животот повеќе од нив.

Пејзажи кои се преполни со пролетна убавина

Разгледајте ги овие пејзажи и потсете се по подолго време колку убаво изгледа и мириса пролетта.

Неколку трикови за фенирање кои ќе направат вашата коса да изгледа погуста одошто навистина е

Доколку сакате вашата коса да изгледа густо започнувајќи од пределот кај коренот, а со тоа и да предизвикате поголем волумен, тогаш треба да ги научите следниве техники на фенирање.
12