10 уникатни и необични идеи за фотографии со кои ќе ја овековечите вашата веридба

Во последно време е сè потешко да се направат оригинални и креативни фотографии за веридба кои веќе не се видени на социјалните мрежи. Бидејќи сè се сведува на бајковити сцени кои немаат допирна точка со реалноста, фотографиите се движат по иста шема, па токму затоа и наликуваат едни на други. Со цел да се издвоите од останатите и да направите нешто што не е видено, ниту пак досадно, погледнете ги следниве 10 интересни и свежи идеи за овековечување на вашата веридба.

10 уникатни и необични идеи за фотографии со кои ќе ја овековечите вашата веридба

1. Банката во која сте го зеле кредитот за да можете да платите за венчавката.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар