Утрински трик кој штеди време: Оладете го брзо вашето кафе на највкусниот начин

Утрински трик кој штеди време: Оладете го брзо вашето кафе на највкусниот начин

Доколку и вам, како и на повеќето луѓе, наутро ви недостасуваат само уште 5 минути за да го допиете вашето прво кафе на мир, тогаш ќе бидете пресреќни кога ќе ви кажеме дека постои трик со кој ќе можете конечно да најдете време.

Утрински трик кој штеди време: Оладете го брзо вашето кафе на највкусниот начин

Тоа можете да го сторите на два начина. Едниот начин е да сипете свежо подготвено, но оладено кафе во калапот за лед и да го оставите во замрзнувач. Овие ледени кафе коцки брзо ќе го оладат вашето кафе без да го променат неговиот вкус и притоа овозможувајќи ви повеќе време да уживате во вашиот утрински ритуал. Другиот начин на кој можете да го направите тоа е доколку замрзнете млеко. Погледнете го следново видео за деталната постапка…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар