Кафе „Виенска релаксација“

Кафе „Виенска релаксација“

Релаксирачко кафе за будење

Кафе „Виенска релаксација“

Потребни состојки:
  • 100 мл кафе
  • 50 мл крем
  • 10 мл чоколаден сируп
  • ¼ лажичка цимет
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во шејкер и добро измешајте. По желба додадете и мраз. Сервирајте со шлаг наросен со рендано чоколадо.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар