Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив

Ако сте од оние кои веруваат дека „ако не се сликате, тоа е исто како да не сте биле“, тогаш музејот „ArtiinIsland“ е создаден за вас. Тој е отворен во Манила, главниот град на Филипините, и им е посветен на оние кои сакаат да прошетаат по некој музеј и да се фотографираат со уметничките дела кои се внатре. Исполнет е со тридимензионални реплики на познати уметнички дела, така што посетителите кои доаѓаат за да се сликаат можат буквално да бидат дел од тоа парче уметност. За да се прошета целиот музеј потребни се само два часа, сметајќи го и времето за фотографирање покрај повеќето од сликите.

Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар