Чевли инспирирани од познатите уметнички дела

Чевли инспирирани од познатите уметнички дела

Дизајнерката на чанти и чевли, Шарлот Олимпија, направила многу интересна колекција на чевли инспирирана од познатите дела на славните уметници.Чевли инспирирани од познатите уметнички делаЗа својата колекција, Шарлот користела инспирација од уметничките дела на Пабло Пикасо, Винсент Ван Гог, Ховард Ходкин, Џексон Полак, Рој Лихтенштајн и Пит Мондрин. Чевли инспирирани од познатите уметнички дела Чевли инспирирани од познатите уметнички дела Чевли инспирирани од познатите уметнички дела Чевли инспирирани од познатите уметнички дела Чевли инспирирани од познатите уметнички дела


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар