Неверојатни пејзажи од фантазиите

Некои работи со сигурност никогаш нема да можете да ги видите со сопствени очи, но токму поради тоа постои имагинацијата. Употребувајќи комбинација од сопствени фотографии и од дела на други фотографи, Нејтан Спотс создал неверојатни пејзажи кои се наоѓаат само во нашите најдлабоки фантазии. Неверојатни пејзажи од фантазиитеНејтан дипломирал на Академијата за уметност во Сан Франциско и досега неговите дела биле објавувани во различни списанија за уметност и дизајн како и во неколку книги. Дел од неговата работа го пронашла своето место и во неколку галерии. Тој вели дека сè околу него му е инспирација и дека го третира фотографирањето како негов најдобар пријател.

„Отсекогаш сум бил маѓепсан од убавината на нашиот свет и честопати сонувам за нештата кои се наоѓаат малку подалеку од она што можеме да го видиме. Сакав да создадам фотографии од сцени кои не се многу реални, но кои скоро и би можеле да бидат“, вели тој.

Мора да признаеме дека навистина постои магија во неговата уметност. Погледнете ги и останатите дела на Нејтан…Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите Неверојатни пејзажи од фантазиите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар