Треба ли да имате секс кога сте во оние денови од месецот?

Многу девојки си го поставуваат ова прашање. Дали е безбедно? Дали ќе биде неуредно? Дали ќе боли? Што ќе си помисли дечко ми?
Датум: 19 јул 2013
, Автор:

5 необични комбинации од бои кои ќе го освежат вашиот стан

Наместо да давате многу пари за мебел, одберете комбинација од бои кои ќе го разубават вашиот простор, со некои поевтини трикови, како менување на бојата на ѕидовите, прекривките или украсите.

Пресмешни животински фотографии со колегите на работа

Проектот „Desk Safari“ го започнал Мајк Вајтсајд, прикажувајќи фотографии од животни на својот лаптоп и таблет, надополнувајќи ги со главите на колегите со кои дели канцеларија.

Тажна приказна за една жена-дрво во Мадагаскар

Пред стотици години, во Мадагаскар живела една прекрасна жена-дрво баобаб, која ги гледала и одгледувала сите жители на шумата. Но, еден ден доаѓаат луѓето...
Датум: 19 јул 2013
, Автор:

Коктел „Влакнеста мишка“ (Hairy Armpit Cocktail)

Многу едноставен за подготвување, и за чудо, вкусен и освежителен коктел

Чевлите на славните

Пред кусо време можевте да ги погледнете очилата по кои ги препознаваме славните личности. Овој пат Федерико Мауро, повторно нè изненадува со нов проект „Чевлите на познатите“...

Лошите страни на темните газирани пијалаци

Кола-пијалаците имаат доста добар вкус, но тука завршуваат сите нивни добри страни. Оние лошите се побројни.

Модерна вила за тропско уживање во Тајланд

Оваа прекрасна вила се наоѓа во Кох Самуи, Тајланд и е совршено место за одмор и релаксација.

Филм: Транс (Trance)

Што сакате да запомните, а што сакате да заборавите?

Како да ја одржувате вашата мотивација за слабеење?

Ако сакате да имате сјајно тело, ќе мора да најдете начин да ја одржите вашата мотивација за вежбање и за конзумирање здрава исхрана...