Коктел „Влакнеста мишка“ (Hairy Armpit Cocktail)

Многу едноставен за подготвување, и за чудо, вкусен и освежителен коктел

Коктел „Влакнеста мишка“ (Hairy Armpit Cocktail)

Потребни состојки:
  • 50 мл узо
  • сок од грејпфрут
Начин на подготовка:

Ставете три коцки мраз во чаша од 250 мл. Додајте го прво узото, а потоа дополнете ја чашата со сок од грејпфрут. Промешајте добро, а потоа коктелот е спремен за сервирање.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар