Чевлите на славните

Пред кусо време можевте да ги погледнете очилата по кои ги препознаваме славните личности. Овој пат Федерико Мауро, повторно нè изненадува со нов проект „Чевлите на познатите“. Тука ќе можете да ги видите елегантните чевли на Џејмс Бонд, старките на Кобејн, па дури и папучите на Марк Закерберг.

Пепелашка

Пепелашка

Чевлите на славните

Одри Хепберн

Чевлите на славните

Мајкл Џексон

Чевлите на славните

Марти Мекфлај

Чевлите на славните

Курт Кобејн

Чевлите на славните

Кери Бредшо

Чевлите на славните

Франкенштајн

Чевлите на славните

Мајкл Џордан

Чевлите на славните

Џемироквај

Чевлите на славните

Клинт Иствуд

Чевлите на славните

Ал Капоне

Чевлите на славните

Диего Армандо Марадона

Чевлите на славните

Форест Гамп

Чевлите на славните

Џек Спероу

Чевлите на славните

Стив Џобс

Чевлите на славните

Лејди Гага

Чевлите на славните

Џејмс Бонд

Чевлите на славните

Марк Закерберг

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар