Неверојатни артистички интерпретации на Марс

Неверојатните дела на Дачмен Кис Винибос привлекоа многу големо внимание по нивното објавување на сајтовите на „National Geographic“ и „NASA“. Станува збор за артистичка интерпретација на Марс со помош на програмата наречена Terragen. Поголемиот број од овие фотографии се направени со помош на дигитални модели од НАСА, собрани од неколку различни сателити меѓу кои се вбројува и „Mars Global Surveyor“.

Винибос веќе подолго време работи за „National Geographic“, правејќи артистички интерпретации на Марс, Земјата и останатите планети во нашиот Сончев Систем. Еве еден мал дел од неверојатната колекција на фотографии која Винибос ја подготвил за претставување на планетата Марс…Неверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на МарсНеверојатни артистички интерпретации на Марс


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Xavi Reply

    xexexexe

Остави коментар