Шарени принтови кои одлично се вклопуваат во секој ентериер

Јан Скачелик е името на чешкиот уметникот кој создава прекрасни принтови исполнети со позитивна енергија.

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Кејт Фрагола е фотографка од Берлин која обожава да патува и да прави фотографии од шарени згради. Таа поминала две години барајќи шарени згради низ Берлин од кои направила навистина прекрасни фотографии.

Шарена хипнотизирачка уметност создадена врз мали камчиња од плажа

Елспет МекЛин е уметница од Канада која во моментов живее во Австралија, но нејзините најубави дела доаѓаат од плажите на Нов Зеланд.

19 креативни примени на шарениот селотејп

Ако дома имате шарен селотејп тогаш оваа статија е тотално за вас. Тој е шарен и забавен, што ќе ве направи големи зависници од него. Со тек на време ќе сакате да го ставате на сè и сешто.
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

Како изгледаат топчињата за голф во внатрешноста?

Чисто од љубопитност, фотографот Џејмс Фридман од Охајо, решил да пресече едно топче на половина и бил изненаден од тоа што го пронашол.

Кружна уметничка експлозија од бои

За секоја фотографија артистот Фабијан Офнер мачка акрилни бои на метална шипка, која е поврзана со бормашина. Кога ќе ја вклучи дупчалката...

Графити црква – вистинска шарена преобразба

И покрај убавината на историските објекти, понекогаш и на нив им е потребна драстична промена.

Хотел за љубителите на коцките „Лего“

Ако се знае дека коцките „Лего“ се една од најинтересните играчки на повеќето деца низ светот, тогаш овој хотел со сигурност ќе биде нивното царство од соништата.

Величествените бои видени во разни делови од светот

„Живот во боја“ е фотографска книга исполнета со 375 впечатливи слики кои ги истакнуваат спектакуларните бои видени во разни делови од светот, објавена од страна на National Geographic.
Датум: 19 дек 2012

Шарениот свет на слатките задоволства

Дуото Пип и Поп користи слатки, играчки, светки, монистри, песок и други предмети во живи бои. Резултатот од нивната работа е во вид на мали шеќерни галаксии кои ги „населуваат“ просториите во кои се инсталирани.
Датум: 21 авг 2012
, Автор:

Шарена блиска средба со меури од сапуница

Погледнете како изгледаат меурите од сапуница одблизу.

Цветно декорирање во духот на пролетта

Разиграјте го просторот околу вас со шарени цветни налепници за ѕид кои сигурно ќе придонесат да се чувствувате поудобно и повесело.
12