31 август 2020 | Кафе пауза

11 совети што ќе ви заштедат време и нерви

Со малку труд може да заштедите време, па дури и да се чувствувате порелаксирано. Погледнете ги овие совети што ќе ви го олеснат секојдневието.

Најшареното езеро во светот: Нереална убавина што може да ја создаде само природата

Многумина веднаш помислуваат дека ова се обоени камења, но единствениот сликар тука е природата, а боите варираат од светлоцрвена до зелена и сина.

15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да го разубави домот и визуелно да го зголеми

Тепихот е многу брз и лесен начин да внесете разнобојност во вашиот дом, да го зголемите просторот за живеење или да „разделите“ одредени делови без градежни работи.

Што му е приоритет на секој хороскопски знак?

Дали се ставате себеси на прво место или имате некој друг приоритет? Луѓето имаат различни приоритети, а астрологијата ќе ви открие што ви е приоритет според вашиот хороскопски знак.

Романтична драма која ќе ја изгледате во еден здив!

Летото се приближува кон крајот и се враќаме на вообичаените рутини. Во последно време има многу интересни филмови и серии, а овој пат ви предлагаме една нова романтична драма која сигурно ќе ја изгледате во еден здив.

Брз рецепт за фахитас

Најверојатно веќе го имате својот рецепт за фахитас, но ние инсистираме да го пробате и овој, бидејќи сме сигурно дека ќе го обожавате!

Уметник од Малезија нацртал лисица која изгледа многу реално

Еден уметник од Малезија создаде крзнен пријател за дружење кој изгледа многу реално

6 состојки што можете да ги додадете во водата за да имате рамен стомак

Детоксикацијата му помага на вашето тело да се ослободи од токсините, да се ослободи од вишокот килограми и да го зголеми нивото на енергија.