15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да го разубави домот и визуелно да го зголеми

Тепихот е многу брз и лесен начин да внесете разнобојност во вашиот дом, да го зголемите просторот за живеење или да „разделите“ одредени делови без градежни работи.

15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да разубави домот и визуелно да го зголеми

Ако имате голем простор во домот што претставува дневна соба, трпезарија и кујна, би било добро визуелно да ја одделите дневната соба.

Тоа ќе го постигнете ако поставите тепих пред софата, фотелјата и масичката, што јасно ќе покаже дека е целина што е одвоена од остатокот на просторијата.

Теписите во светли бои или со светли детали ќе се вклопат совршено во простор со помалку природна светлина, како и во просториите каде што доминира темниот мебел.

Ако го комбинирате тепихот во светли пастелни нијанси со мебел во ист тон, визуелно ќе го зголемите просторот.

Теписите се дел од уредувањето на ентериерот што навистина можат да го разубават просторот и да го направат интересен. За да се уверите во тоа, погледнете ги фотографиите подолу.

15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да разубави домот и визуелно да го зголеми

15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да разубави домот и визуелно да го зголеми

15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да разубави домот и визуелно да го зголеми

15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да разубави домот и визуелно да го зголеми

15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да разубави домот и визуелно да го зголеми

15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да разубави домот и визуелно да го зголеми

15 фотографии што докажуваат дека тепихот може да разубави домот и визуелно да го зголеми

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар