19 креативни примени на шарениот селотејп

Автор: Сара Турановиќ

Ако дома имате шарен селотејп тогаш оваа статија е тотално за вас. Тој е шарен и забавен, што ќе ве направи големи зависници од него. Со тек на време ќе сакате да го ставате на сè и сешто. Ако сè уште немате некоја идеја, погледнете ги овие 19 подолу.

1. Облепете ги тетратките и моливите

19 креативни примени на шарениот селотејп

2. Залепете го на кутијата за моливи

19 креативни примени на шарениот селотејп

3. Украсете го полначот за мобилен

19 креативни примени на шарениот селотејп

4. Разиграјте ги штипките за алишта

19 креативни примени на шарениот селотејп

5. Украсете ги обичните свеќи

19 креативни примени на шарениот селотејп

6. Направете декорација во вид на срциња

19 креативни примени на шарениот селотејп

7. Изработете или облепете обични подметачи за чаши

19 креативни примени на шарениот селотејп

8. Користете го како обележувач во тетратки

19 креативни примени на шарениот селотејп

9. Украсете ги рамките за слики

19 креативни примени на шарениот селотејп

10. Не го заборавајте при завиткување подароци

19 креативни примени на шарениот селотејп

11. Направете го интересен пластичниот прибор за јадење за одредени пригоди како пикник или роденденска забава

19 креативни примени на шарениот селотејп

12. Дајте ѝ нов дизајн на вашата едноставна вазна

19 креативни примени на шарениот селотејп

13. Тука се и велигденските јајца

19 креативни примени на шарениот селотејп

14. Бидете креативни и оригинални со роденденските картички

19 креативни примени на шарениот селотејп

15. Употребете го за да направите картичка со порака која ќе ја ставете во рамка

19 креативни примени на шарениот селотејп

16. Украсете ги и саксиите

19 креативни примени на шарениот селотејп

17. Направете ја вашата тастатура поинтересна

19 креативни примени на шарениот селотејп

18. Тоа можете да го направите и со вратата од вашата соба

19 креативни примени на шарениот селотејп

19. Дизајнирајте ги роденденските свеќички

19 креативни примени на шарениот селотејп

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар