15 фризури кои можете да ги подготвите од претходната вечер

Збогувајте се засекогаш со лошите денови на вашата коса!

19 нешта кои ќе ги разберат само оние девојки чиј моден стил е едноставен за одржување

Доколку и вие сте една од овие девојки, тогаш со сигурност ќе се пронајдете во следниве 19 размислувања и однесувања...

Какви професори сакаат студентите и учениците?

На студентите и учениците им е преку глава од професори со кои ќе си играат мачка и глушец. Тие сакаат...

5 јога пози за двојки кои ја зајакнуваат врската меѓу вас

Практикувањето на овие јога пози ќе ве доближи повеќе до вашиот партнер и ќе придонесе за повеќе доверба и подобра комуникација.

8 митови за емоциите и начините на кои тие можат да ве повредат

Погледнете дел од најголемите погрешни сфаќања за емоциите кои можат негативно да влијаат врз вашата добросостојба...

Шарена хипнотизирачка уметност создадена врз мали камчиња од плажа

Елспет МекЛин е уметница од Канада која во моментов живее во Австралија, но нејзините најубави дела доаѓаат од плажите на Нов Зеланд.

Вкусни крцкави кокосови плочки кои не се печат

Вкусен и здрав десерт готов за помалку од 10 минути...

Брутално искрени постери за начинот на кој технологијата влијае врз денешните деца

Погледнете дел од постерите на овој артист и размислете во колку од овие ситуации сте се нашле и вие самите...

Оптичка илузија: Колку тигри можете да пронајдете на сликата?

Малкумина успеваат да се справат со оваа оптичка илузија и да ги пронајдат сите тигри кои се наоѓаат на сликата. Обидете се и вие и споделете во коментарите колку тигри гледате на неа.

Неверојатни придобивки од секојдневното јадење спанаќ и други зеленчуци со зелени лисја

Сите знаеме дека зеленчукот е добар за нас, но дали знаевте дека јадењето само една порција зеленчуци со зелени лисја дневно може да ве заштити од деменција?

5 реченици кои луѓето со пеги на лицето постојано ги слушаат

За некои тие се симпатични, за други не се, а трети претпоставуваат дека личноста има некаков проблем со кожата. Затоа луѓето кои ги имаат добиваат и најразлични коментари во врска со нив.

Како да ги исчистете забите со забен конец на правилен начин за само една минута?

Чистењето на забите со забен конец е подеднакво важно за денталното здравје како и миењето на забите со четкичка. Само миењето на забите не е доволно за одржување на добро здравје на забите.
12