Брутално искрени постери за начинот на кој технологијата влијае врз денешните деца

Артистот Аџит Џонсон од Лондон, со овие брутално искрени постери навистина успеал да ја долови реалноста за начинот на кој ја користиме технологијата во секојдневниот живот. Се сеќавате ли кога последен пат ве поканиле на некој настан, а да не било тоа преку Фејсбук? Погледнете дел од постерите на овој артист и размислете во колку од овие ситуации сте се нашле и вие самите…

Последен пат забележани: пред 8 секунди / Последен пат забележани: пред 8 месеци

Последен пат забележани: пред 8 секунди / Последен пат забележани: пред 8 месеци

Скршено срце води кон блокирање на Фејсбук

Скршеното срце води кон блокирање на Фејсбук

Покана за брак преку Фејсбук

Покана за брак преку Фејсбук

Селфи во тоалет

Селфи во тоалет

На љубовен состанок: „Изгледаш слатко денес, ти испраќам виртуелен бакнеж“

На љубовен состанок: „Изгледаш слатко денес, ти испраќам виртуелен бакнеж.“

Забавете, поминуваат деца кои праќаат пораки

Забавете, поминуваат деца кои праќаат пораки

- Здраво сине, како беше на училиште денес? - Можеш да прочиташ сè за тоа на мојот блог.

– Здраво сине, како беше на училиште денес?
– Можеш да прочиташ сè за тоа на мојот блог.

Кон лево: Интернет. Кон десно: Вода.

Кон лево: Интернет. Кон десно: Вода.

Кога ќе ви побараат адреса на постојано живеалиште...

Кога ќе ви побараат адреса на постојано живеалиште…

Среќа е кога... ќе се вклучите онлајн на социјалните мрежи и ќе почнете да куцате

Среќа е кога… ќе се вклучите онлајн на социјалните мрежи и ќе почнете да куцате

Помогнете ми, имам 1...

Помогнете ми, имам 1…

ОвА е НаЧиНоТ нА кОј ТиЕ пИшУвАат o.O

ОвА е НаЧиНоТ нА кОј ТиЕ пИшУвАат o.O

Порно содржини скриени длабоко во хард дискот

Порно содржини скриени длабоко на хард дискот

- Имаш Фејсбук? - Не! - А Твитер? - Не! - Имаш „Whatsаpp“ - Не! - Тогаш ШТО имаш? - Живот! - Супер, прати ми на Кенди Краш!!! - ?!?!

– Имаш Фејсбук?
– Не!
– А Твитер?
– Не!
– Имаш Whatsаpp?
– Не!
– Тогаш ШТО имаш?
– Живот!
– Супер, прати ми на Кенди Краш!!!
– ?!?!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар