11 мај 2020 | Кафе пауза

Внесете го допирот на морето во вашиот дом: Чувствувајте се како да сте на плажа

Со оглед на околностите, оваа година тешко дека некој ќе оди на одмор, но тоа не значи дека не можете да го донесете допирот на морскиот стил во вашиот дом.

Одговорете искрено на овие 8 прашања и откријте го вашиот став кон животот

Искрените одговори ќе ви помогнат да откриете што се крие во вашата потсвест. Одговорете на прашањата и одговорот нека биде она на што најпрво ќе помислите.

25 причини зошто пријателките од средношколските денови секогаш ќе ви бидат најдобри пријателки

Првите работи секогаш се паметат, а повеќето од нив сигурно сте ги направиле заедно со вашата пријателка од средношколските денови.

6 проблеми што марамчињата за отстранување шминка можат да ѝ ги направат на вашата кожа

Редовното користење марамчиња за отстранување шминка може сериозно да ја оштети вашата кожа и да ви предизвика проблеми.

Кои се специфичностите на секој хороскопски знак?

Карактеристиките на хороскопските знаци се напишани во ѕвездите, а секој знак има некои свои специфики, без разлика дали се добри или лоши.

Лесен рецепт за вкусен леб од нутела

Постои рецепт за леб од нутела кој е многу едноставен, а единствениот тежок дел е што треба да чекате 45 минути да се испече за да можете да уживате во неговиот вкус!

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Кејт Фрагола е фотографка од Берлин која обожава да патува и да прави фотографии од шарени згради. Таа поминала две години барајќи шарени згради низ Берлин од кои направила навистина прекрасни фотографии.

Загатки кои ќе ви го „размрдаат“ мозокот: Пронајдете ги разликите на овие 10 слики!

Со овие загатки можете проверите колку е вашиот мозок способен за брзо забележување на разликите меѓу две слични слики.