Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Кејт Фрагола е фотографка од Берлин која обожава да патува и да прави фотографии од шарени згради. Таа поминала две години барајќи шарени згради низ Берлин од кои направила навистина прекрасни фотографии.

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Прекрасни фотографии од шарените згради на градот Берлин

Погледнете ги и овие фотографии што покажуваат како изгледа пролетта низ целиот свет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар