Внесете го допирот на морето во вашиот дом: Чувствувајте се како да сте на плажа

Внесете го допирот на морето во вашиот дом: Чувствувајте се како да сте на плажа

Со оглед на околностите, оваа година тешко дека некој ќе оди на одмор, но тоа не значи дека не можете да го донесете допирот на морскиот стил во вашиот дом кога станува збор за уредувањето. Лесни материјали, дезени што потсетуваат на песочни плажи и на шарени коктели, егзотични растенија – сето тоа се само некои од деталите што можат да го внесат морскиот дух во вашиот дом.

1. Лен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Homepolish (@homepolish) on

Ленени завеси, перници, покривки или чаршафи се само некои од деталите што ќе придонесат вашиот дом да изгледа како оние покрај море.

2. Егзотични растенија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Home Deco (@homedeco) on

Палми, кактуси…

3. Врамени фотографии или слики во светли бои

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Homepolish (@homepolish) on

Врамете ги семејните фотографии направени покрај море или закачете слики со мотиви што ве асоцираат на лето.

4. Перници во морски дезени

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Homepolish (@homepolish) on

Сини-белите или жолто-белите перници, како и оние во природни нијанси се одличен избор.

5. Канап

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Home Deco (@homedeco) on

Направете држачи за вазни од канап.

6. Плетени корпи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zara Home (@zarahome) on

Во плетените корпи можете да ставите растенија или да ги наредите вашите омилени книги или списанија.

7. Вазни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zara Home (@zarahome) on

Вазните со цвеќиња или шишињата може да се користат за да го донесат допирот на природата во вашиот дом на уникатен начин. Доволно е да изберете интересна гранка и да ја ставите во длабоко шише или во вазна.

8. Шарени чинии и чаши

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zara Home (@zarahome) on

Едноставните бели садови се монотони. Купете шарени чинии и чаши и направете свои комбинации.

9. Нишалка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Homepolish (@homepolish) on

Не само што е совршен детаљ, туку на неа можете да уживате, да читате книга итн.

Погледнете како да го украсите домот со овие необични растенија во форма на медузи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар