26 јануари 2015 | Кафе пауза

Решението за вашите подочници цело време сте го имале во вашиот несесер

Постои многу едноставен и ефикасен начин да ги сокриете подочниците, а сè што ви треба е козметиката која веќе ја имате во вашиот несесер.
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

Какво кафе пијат луѓето ширум светот? Пробајте и вие!

Овој видео водич ги вклучува и самите рецепти, па сè што ви треба е да го зачувате овој линк во вашата листа со омилени веб-страници и да го започнете вашето кафе-патување уште утре. Добар пат и на здравје кафе!
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

19 креативни примени на шарениот селотејп

Ако дома имате шарен селотејп тогаш оваа статија е тотално за вас. Тој е шарен и забавен, што ќе ве направи големи зависници од него. Со тек на време ќе сакате да го ставате на сè и сешто.
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

Јапонски остров каде што луѓето живеат под гас маски

Јапонските островите Изу имаат прекрасна природа, но не се многу „гостопримливи“ кон луѓето.

Роденденски подарок за вашиот партнер Водолија

Водолиите се најголемите визионери во целиот зодијак. Нивниот карактер е одбележан со слободен и постојано љубопитен ум кој ги води нивните лични избори...
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

6 забранети мисли кои им поминуваат низ глава на родителите

Доколку се појавуваат и кај вас имајте на ум дека не сте сами, но потребно е да работите на нив за да се отстранат за доброто на децата.

Извонредна акапела верзија на „Could You Be Loved“ – прекрасна роденденска честитка за Боб Марли

Да беше сè уште жив, Боб Марли ќе наполнеше 70 години на 6 февруари годинава.

7 прашања кои ќе ви дадат појасна слика за вашата финансиска ситуација

За да дојдете до вистинските сознанија треба да ги поставите вистинските прашања.

Како да разликувате настинка од грип?

Болките во грлото и раздразнетиот нос се првите симптоми кои се појавуваат и кај двата вируса. Но, тоа се случува со 5 големи разлики.

Најубавите кина ширум светот

Овие кина се познати по начинот на кој ја отсликуваат својата културна значајност, но исто и по својата архитектура.

5 неверојатни употреби на сода бикарбоната

Сте знаеле ли дека сода бикарбоната може да има безброј придобивки во вашиот живот?

30 нешта кои не ви пречи што ги губите откако ќе влезете во нова врска

Одличните врски најчесто не доаѓаат без одредени жртвувања.
12