Најубавите кина ширум светот

Најубавите кина ширум светот

Некои од овие кина имаат интересна историја, преживеале бомбардирање и пожар, додека пак некои од нив биле срушени и повторно изградени, но и покрај сè, нивната уникатност била зачувана. Овие кина се познати по начинот на кој ја отсликуваат својата културна значајност, но исто и по својата архитектура. Погледнете ги и подгответе се да останете без зборови…

Најубавите кина ширум светот

„Olympia Music Hall“ – Франција

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар