Какво кафе пијат луѓето ширум светот? Пробајте и вие!

Љубителите на црниот напиток сигурно ќе го обожаваат ова. Тимот на Базфид направиле видео во кое нè шетаат низ светот преку традиционалните начини за подготовка на кафето во разни земји. Од Бразил до Виетнам, од Австрија до Хонгконг, методите и состојките за подготовка навистина многу варираат, но ако сакате да пробувате различни кафе-вкусови, веројатно би сакале да ги вкусите сите.

Какво кафе пијат луѓето ширум светот? Пробајте и вие!

Добрата работа е дека овој видео водич ги вклучува и самите рецепти, па сè што ви треба е да го зачувате овој линк во вашата листа со омилени веб-страници и да го започнете вашето кафе-патување уште утре. Добар пат и на здравје кафе!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар