Извонредна акапела верзија на „Could You Be Loved“ – прекрасна роденденска честитка за Боб Марли

Извонредна акапела верзија на „Could You Be Loved“ – прекрасна роденденска честитка за Боб Марли

Да беше сè уште жив, Боб Марли ќе наполнеше 70 години на 6 февруари годинава. По тој повод екипата на „Регевил“, магазин посветен на реге музиката, повикал неколку реге музичари и заедно ја изработиле оваа прекрасна акапела верзија на неговиот голем хит „Could You Be Loved“. Сигурно и самиот Боб би се радувал на вака добра преработка на неговата песна.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар