Прекрасен кавер на песната „Elastic Heart“ од Сиа

Прекрасен кавер на песната „Elastic Heart“ од Сиа

Никол Крос е 21-годишна девојка од Германија со прекрасен глас. Таа е една од оние личности кои можете цел ден да ги слушате и повторно да не ви биде доволно. Во овој кавер на песната „Elastic Heart“ од Сиа, таа покажува неверојатни вокални способности кои ќе ви го растреперат срцето. Доколку сте фанови на овој жанр на музика, тогаш сигурни сме дека и вие како нас, веднаш ќе се заљубите во неа. Погледнете.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар