Дами и господа, ви го претставуваме Холивуд Андерсон, талент кој никогаш нема да го заборавите

Дами и господа, ви го претставуваме Холивуд Андерсон, музички талент кој никогаш нема да го заборавите

За време на аудициите во Њујорк, судиите и публиката од ТВ шоуто „American Idol“ добиле неверојатно изненадување – уличен свирач кој се претставил како Холивуд Андерсон. И покрај ниските очекувања кои можат да се видат на лицата на судиите неколку моменти пред тој да почне да свири и пее, овој талентиран бездомник им покажува дека има нешто посебно во себе. Тој настапил со своја песна, наречена „My Best Friend“, која ја напишал за девојка од својот клас во која лудо се заљубил. Направете место во вашето срце, бидејќи тој со сигурност ќе ве освои! Погледнете.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар