A1 Заедно со своите корисници

Датум: 16 мар 2020
Тагови:

А1 Македонија е „заедно со вас“, вака компанијата вчера ја објави поддршката за своите корисници со цел да им го поедностави секојдневието кога нивното движење е намалено, работат од дома, а децата не се на училиште.

Со дополнителни 10 GB и дополнителни ТВ канали, А1 апелира на придржување на мерките од Владата како превенција од ширење на вирусот.

A1 Заедно со своите корисници


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар