Кога е вистинското време да почнете да живеете заедно?

Заедничкото живеење пред брак може да значи само две нешта: или работите ќе тргнат сосема наопаку или ќе се убедите себеси дека тој/таа е вистинската личност за вас...
Датум: 26 јул 2013
, Автор:

Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

Одберете го вистинскиот костим за капење, кој ќе крие сè што треба, а ќе го разголува она што е убаво. :)

Кога Менхетн би се наоѓал во Големиот Кањон

Неверојатна комбинација од целосна празнина до целосна густина во фотографиите на Гас Петро.

Филм: Лов (The Hunt)

Каде што има чад, не мора да значи дека има и оган

Најслатките бебиња-близначиња на интернет

Близначињата се двоен дар од Господ за родителите. Секое бебе е слатко, па замислете колку можат да ве растопат од радости и нежности две или повеќе одеднаш.
Датум: 26 јул 2013
, Автор:

Пасоши кои им припаѓале на познатите личности од минатото

За некое чудо, познатите личности како Алберт Ајнштајн, Одри Хепберн и Мерлин Монро, биле прилично фотогенични, дури и на нивните историски патни исправи. :)

Што да правите кога ќе ве „касне“ медуза?

Си пливате во прекрасното море или едноставно уживате во плиткото разладувајќи се, кога наеднаш нешто почнува да ве пече, како да сте се допреле на коприва.

Како изгледаат топчињата за голф во внатрешноста?

Чисто од љубопитност, фотографот Џејмс Фридман од Охајо, решил да пресече едно топче на половина и бил изненаден од тоа што го пронашол.