Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

Повеќето жени се под стрес пред да одат на одмор, од самата помисла дека треба да се облечат во костим за капење и целосно да ги изложат несовршеностите на нивното тело пред јавноста.

И покрај тоа што ве советуваме многу да си го сакате своето тело, со сите свои мани и доблести, сепак битно е да знаете дека со вистинскиот дизајн на костим за капење, можете да изгледате значително послаби и најдобро што можете. Затоа, наместо да ги истакнете мастите околу стомакот или бутините со несоодветен дизајн според обликот на вашето тело, одберете онаков, кој ќе крие сè што треба, а ќе го разголува она што е убаво.

Ретро бикини кои ја смалуваат половината

Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

Секси костим со длабоко деколте кој ја покрива половината

Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

Костим со дречлива боја која ве прави послаби

Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

Костим кој создава визуелен ефект

Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

Костим со шарени крупни принтови и набори

Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

Маичка наместо горен дел

Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

Вертикални линии кои ја издолжуваат фигурата

Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

Дебела врвка околу врат која ги истакнува градите и рамената, а го смалува торзото

Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

Костим со ремен кој ве прави потенки околу половината

Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

Костим со преклоп кој го маскира стомакот

Визуелно послаби со вистинскиот костим за капење

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. elena Reply

    kade mozan da gi najdam ovie kostimi?

  2. adrijana Reply

    site se ubavi i slabi normalno deka nema potreba kostimot da gi pravi poslabi, a toj sto e debel-debel e 😛

  3. Име Reply

    Секако дека било каков модел на целосен костим ќе ги покрие несовршеностите, не треба да биде ваков или онаков.

Остави коментар