Топ 5 содржини за изминатата недела (20.12-26.12)

Топ 5 содржини за изминатата недела (20.12-26.12)

Еве што беше најпопуларно изминативе 7 дена:

Топ 5 содржини за изминатата недела (20.12-26.12)

1. 10 најкул работни позиции

Не сите луѓе си ја сакаат работата што ја работат. Поточно, ова е вистинска реткост. Сепак, некои луѓе се прави среќници… или барем нам на другите така ни се чини. Задоволни или не, луѓето кои ја работат оваа работа, дефинитивно имаат најкул работни позиции во светот.
.

2. Астрологијата и раскинувањето пред Нова година

Полека се наближуваат новогодишните празници, а вие веќе имате сè испланирано. Ја одбравте облеката која ќе ја носите на 31 декември, одлучивте каде и со кого ќе ја поминете вечерта, што ќе јадете и пиете и на која музика ќе се забавувате, но сепак чувствувате некаква тегоба во стомакот. Сакате да раскинете со вашиот партнер непосредно пред празниците, но не знаете како да му кажете, бидејќи не сакате да ги повредите неговите/нејзините чувства. Еве каков е пристапот на секој хороскопски знак, кога станува збор за раскинувањето.
.

3. Интересни факти за серијата „Пријатели“

Пријатели“ е една од најпопуларните и најгледаните серии во светот, која своето деби го имаше на 22 септември 1994 година на телевизијата NBC. До својата последна епизода на 6 мај 2004 година, беа снимени 10 сезони или вкупно 236 епизоди. Актерите Џенифер Анистон, Метју Пери, Кортни Кокс, Дејвид Швимер, Мет Ле Бланк и Лиса Кудроу, иако пред почетокот на снимањето на серијата беа скоро анонимци, денеска се големи ѕвезди.
.

4. Чанта што секогаш ќе ја сакате

Наместо да купувате чанти кои се во мода како што доаѓа секоја сезона, со набори, со циркони, мали или големи… зошто да не инвестирате во спектакуларна чанта која ќе ја сакате засекогаш? Прочитајте ги кратките совети како да купите класична чанта која е сè, само досадна не.
.

5. Најубавиот воден центар во светот

Водениот центар Les Bains Des Docks (Бања покрај пристаништата) е прекрасно место за пливање и релаксација, кое се наоѓа во францускиот град Авр. Дизајниран е од страна на Жан Нувел за кој инспирација биле класичните римски бањи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар