Топ 5 содржини за изминатата недела (13.12-19.12)

Погледнете ја листата на најактуелните топ 5 постови од изминативе 7 дена:

Топ 5 содржини за изминатата недела (13.12-19.12)

1. Неколку техники како да учите поефективно

Секој има различни техники и навики како го поминува времето над книгата. Сепак, главен услов за добро совладување на материјата е ефективноста, односно квалитетно потрошеното време учејќи.
.

2. Животот е…

Погледнете ги следните 20 слики кои ги покажуваат едноставните, но прекрасни работи во животот. Почнете веднаш да го чувствувате вашиот поинаку – уживајте во секој момент од сегашноста.
.

3. Разговори што треба да се прават лице в лице

Постојат некои разговори кои е подобро да се направат во живо или во најмала рака преку телефон, наместо преку смс или фејсбук „четување“ – тонот на гласот, изразите на лицето и сосредоточеноста се губат…
.

4. Интересни факти за „Сам дома“

По повод 20 години од првиот дел на ова легендарно филмско остварување кое го освои секое дете, еве неколку интересни факти, кои веројатно не сте ги знаеле.
.

5. Астрологијата и прифаќањето предизвици

Ако сте „заглавени“ со многу работни обврски во текот на оваа предновогодишна еуфорија, зошто да не се потрудите да го извлечете најдоброто од себе?.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар