Топ 5 содржини за изминатата недела (27.12-02.01)

Погледнете ја листата на најактуелните топ 5 постови од изминативе 7 дена:Топ 5 содржини за изминатата недела (27.12-02.01)

1. Тест: 7 прашања кои треба да си ги поставите пред да заврши годината

Декември, се одбројуваат деновите до Новата година. Како се чувствувате? – Нестрпливо, возбудено, разочарано? Потрошете 30-ина минути и искрено одговорете на овие 7 прашања. Тестот ќе ви открие некои важни работи и ќе ви даде добри насоки за да бидете позадоволни и посреќни следната година.
.

2. Подароци за најдобрите пријателки според хороскопскиот знак

Би ви ја позајмила омилената чанта, би ви го дала нејзиниот автомобил кога ќе ви треба, ќе ги ислуша сите ваши грижи и проблеми и ќе излезе со вас дури и изморена за да ве направи среќна кога сите ќе ве откачат во петок вечер… Тоа е вашата најдобра пријателка со која знаете да се скарате, но за која би направиле сè што и таа би направила за вас. Па еве, како да ја изненадите со празничен подарок, а за изборот ни помага астрологијата.
.

3. 15 начини да кажете „благодарам“

Како им се заблагодарувате на вашите пријатели? Дали го правите тоа често, повремено или немате таква навика? Има многу начини да кажете „благодарам“ за да возвратите за услугата или едноставно да покажете дека сте тука за вашите пријатели.

Големо или мало, кога благодарам е изразено со искрени чувства и на креативен начин, може да направи блиските околу вас да бидат посреќни. Не се ограничувајте на овие, но како идеја за почеток, еве 15 креативни начини да кажете благодарам.
.

4. Гинисови рекорди поврзани со Нова година

Погледнете ги Гинисовите достигнувања по повод Новата година и божиќните празници…
.

5. Креативна примена на козметички средства

Некои девојки и жени вложуваат повеќе труд во процесот на шминкање и дотерување од други. Резултатот од тоа понекогаш станува своевидна козметичка уметност. Погледнете неколку креативни фотографии од нашминкани очи и усни и лакирани нокти, инспирирани пред сè, од растителниот и животнскиот свет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар