Шарени принтови кои одлично се вклопуваат во секој ентериер

Шарени принтови кои одлично се вклопуваат во секој ентериер

Јан Скачелик е името на чешкиот уметникот кој создава прекрасни принтови исполнети со позитивна енергија. Неговите графички и шарени принтови се меѓу оние во кои се вљубувате кога ги пребарувате профилите на Инстаграм за инспирација.

Тој студирал графички дизајн и работел во различни агенции сè додека не се посветил целосно на сопствената уметност. Започнувајќи со свој сопствен бизнис во 2010 година, Јан денес има повеќе од 90.000 следбеници на неговиот профил на Инстаграм, а своите дела ги испраќа низ целиот свет.

Ver esta publicación en Instagram

Una publicación compartida de Jan Skácelík (@janskacelikart) el

Прочитајте како да ја уредите собата за вашето бебе во тропски стил.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар