15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

Пливањето е одлично за здравјето, но понекогаш потребно ни е само поглед на море за да ги одмориме очите и душата. Овој поглед е уште по волшебен ако во тој момент се наоѓаме на некоја тераса, подалеку од гужвите, слушајќи го звукот на брановите и апсорбирајќи ја целата убавина на морските сцени.

На морето му се радуваме во текот на летото, но подобро би било ако го имаме до нас секојдневно, нели? Оние кои живеат до морето, се навистина среќни, а оние кои го немаат во близина можат да уживаат во прекрасни фотогорафии. Ние денес издвоивме 15 тераси со поглед на морето кои претставуваат вистински места од соништата.15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

15 тераси со прекрасен поглед кон морето

Погледнете ги овие прекрасни фотографии кои го доловуваат духот на летото низ Европа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар