Прекрасни фотографии кои го доловуваат духот на летото низ Европа

Прекрасни фотографии кои го доловуваат духот на летото низ Европа

Границите на Европа сè уште не се отворени за Македонија, но тоа не нè спречува да сонуваме за нашите први патувања по карантинот и да се потсетиме на минатогодишните авантури гледајќи стари фотографии.

Луси Роуз е фотографка која решила да сподели фотографии од минатото лето направени низ Европа. На нив можете да видите сини мориња, сонце, цвеќиња, сцени од плажи, шарени крајбрежни градови и рибарски села кои навистина ќе ја разгорат вашата носталгија за патување. Луси вели дека отсекогаш ја привлекувале сцените на плажа и за неа плажите се колективен идентитет на една нација. Таа ве советува да не престанувате да сонувате за авантуристички патувања, дури и од вашиот кауч.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lucy Rose Laucht (@lucylaucht) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lucy Rose Laucht (@lucylaucht) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lucy Rose Laucht (@lucylaucht) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lucy Rose Laucht (@lucylaucht) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lucy Rose Laucht (@lucylaucht) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lucy Rose Laucht (@lucylaucht) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lucy Rose Laucht (@lucylaucht) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lucy Rose Laucht (@lucylaucht) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lucy Rose Laucht (@lucylaucht) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lucy Rose Laucht (@lucylaucht) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Lucy Rose Laucht (@lucylaucht) el

Прочитајте и за овој прекрасен италијански ресторан кој е идеална локација за летните вечери.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар