Шарениот свет на слатките задоволства

Замислете си ја шеќерната куќа со слатки во која се намамени Ивица и Марица, но без опасност дека може нешто лошо да ви се случи. Изгледа дека ваквата фантазија не мора да остане само во бајките. Австралиското дуо Никол Андријевич и Тања Шулц креираат преслатки шарени светови кои дефинитивно изгледаат како од бајките.Шарениот свет на слатките задоволстваДуото, познато како Пип и Поп, користи слатки, играчки, светки, монистри, песок и други предмети во живи бои. Резултатот од нивната работа е во вид на мали шеќерни галаксии кои ги „населуваат“ просториите во кои се инсталирани.

Би останале ли рамнодушни доколку стапнете во некој од нивните светови?Шарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволстваШарениот свет на слатките задоволства


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар