Супер Марио во мисија против пушењето

Инспириран од Супер Марио, украинскиот уметник Герман Љутаев изработил фантастична уметност, преку која испраќа силна порака до пушачите. На исклучително креативен и забавен начин, ги предупредува дека со прекумерното конзумирање цигари брзо ќе стигнат до „крајот на играта“. Станува збор за неговиот најнов проект, наречен „No games for smokers“.Супер Марио во мисија против пушењетоСупер Марио во мисија против пушењето

„Ова е некомерцијален проект, кој го создадов чисто за забава. Идејата е да се применат елементи од добро познатите игри, како предупредување за пушачите. Се надевам, се забавувате! :)“, вели Љутаев за ваквиот уметнички потег.

Супер Марио во мисија против пушењетоСупер Марио во мисија против пушењетоСупер Марио во мисија против пушењетоСупер Марио во мисија против пушењетоСупер Марио во мисија против пушењето


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. pusa4 Reply

    y

Остави коментар