25 јануари 2013 | Кафе пауза

Филм: Атлас на облаците (Cloud Atlas)

Епска драма за поврзаноста меѓу минатото, сегашноста и иднината...

Слатките авантури на Оскар, кучето кое го прошета цел свет

Во 2009 г. ова куче било спасено од Џоан Лефсон, која го посвоила од центарот за згрижување бездомни животни во Кејптаун. Оттогаш заеднички, ја покренувале свеста за 475-те милиони кучиња-бездомници...

Мока смуди

Моќно кафе со интензивен вкус...

7 екстремни пива кои ќе сакате да ги пробате

За разлика од вообичаениот вкус на пиво, кој несомнено предизвикува уживање, потребна е извесна храброст да ги нарачате овие пива.

Квиз: Погодете ја возраста на дел од познатите фаци

Некои од познатите личности навистина им пркосат на годините. Проверете дали има такви и меѓу оние во квизот. Среќно! :)
Датум: 25 јан 2013
, Автор:

Храбра Русинка

Оваа храбра Русинка е најверојатно зависник од адреналин, бидејќи на ваков подвиг, ретко кој е подготвен...

Хотел за љубителите на коцките „Лего“

Ако се знае дека коцките „Лего“ се една од најинтересните играчки на повеќето деца низ светот, тогаш овој хотел со сигурност ќе биде нивното царство од соништата.