Мока смуди

Мока смуди

Моќно кафе со интензивен вкус

Мока смуди

Потребни состојки:
  • 1 замрзната банана исечкана на крукчиња
  • 150 мл безмасно млеко
  • 1 лажичка какао
  • 1 лажичка мед
  • 2 лажички инстант кафе
  • екстракт од ванила
  • кршен мраз
Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и измешајте ги додека не добиете убава хомогена смеса. Кафето сипете го во висока стаклена чаша и декорирајте по желба.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Bibica Reply

    I just have it one… It was very nice (my big sister made it). Try… only if you like bananas:)

Остави коментар